להאכיל יותר ממיליארד סינים

סין, המעצמה השלישית בגודלה בעולם, עומדת בפני אתגר אדיר: להאכיל יותר ממיליארד בני אדם. לאשלג המיוצר במפעלי ים המלח תרומה הולכת וגדלה להזנת האוכלוסייה במדינת הענק, שרמת החיים בה הולכת ועולה.

עם כינון היחסים הדיפלומטיים בין מדינת ישראל לבין סין ב-1990, החלה מפעלי ים המלח בפעילות של מכירת אשלג בסין. סין, המעצמה השלישית בגודלה, עומדת בפני אתגר אדיר: להאכיל יותר ממיליארד בני אדם. האשלג, שמהווה את אחד משלושת אבות המזון העיקריים של הצמח, חשוב מאוד ליכולתה של המדינה הענקית הזו להאכיל את אזרחיה.

סין צורכת בשנה מעל לתשעה מיליון טון אשלג. האשלג משמש הן ליישום ישיר בשדות, הן לייצור של דשני NPK (המכילים חנקן, זרחן ואשלג – שלושת אבות המזון העיקריים של הצמח) במפעלים והן לערבוב עם דשנים אחרים. יישום ישיר מבוצע באופן הפרימיטיבי ביותר, על ידי אנשים ההולכים בשדה ומפזרים בידיהם את האשלג לצמחים.

כמחצית מצריכת האשלג בסין משמשת לגידול של ירקות ופירות ועוד למעלה מרבע ממנה – לגידול אורז. היתרה משמשת לגידול של מוצרים חקלאיים רבים ומגוונים. בסין, בשונה ממדינות רבות אחרות, הגידול בצריכת הדשנים בכלל, ושל אשלג בפרט, אינו נובע רק מהגידול באוכלוסייה אלא בעיקר מן העלייה באיכות החיים שלה. רמת ההכנסה העולה בסין מתורגמת לצריכת מוצרי מזון עתירי חלבונים, כגון בשר.

צריכת חלבון מבשר מצריכה כמות גדולה מאוד של חלבונים מהצומח, להזנת בעלי החיים. יוצא אפוא כי האוכלוסייה הצורכת מזון עתיר חלבון צורכת למעשה כמויות הולכות וגדלות של תוצרת חקלאית. בכדי להגדיל את התנובה של שטח נתון ולהוציא ממנו יותר תוצרת, נדרש יישום של דשן, ובתוכו האשלג. כאן בדיוק נכנסת לתמונה תרומתו של האשלג מים המלח להזנה של אוכלוסיית סין.

כתב: אביב בר טל, כחלק מכתבה בניוזלטר מינוס 400

הגיבו כאן


(לא יפורסם)