טבילה בים המלח מסייעת בהורדת רמת הסוכר בדם

ים המלח, העשיר במינרלים ובמלחים שונים, ידוע מזה שנים רבות כמקום מרפא למחלות עור שונות. כעת מסתבר כי ים המלח הינו מקום מרפא לבעיה רפואית נוספת: במחקר ראשוני שנערך על ידי פרופ' סוקניק מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע עולה כי לאחר טבילה קצרה בים המלח, ירדו רמות הסוכר בדמם של חולי סכרת סוג 2.

סוכרת סוג 2 פוגעת בעיקר במבוגרים מעל גיל 30, ובעיקר באלו הסובלים מהשמנת יתר. סוכרת סוג 2 יכולה להיות תורשתית אולם לאורח החיים של הסוכרתי יש השפעה מכריעה על התפתחות המחלה. עם השנים, הסוכרתיים נדרשים ליותר ויותר טיפול שכן המחלה מתקדמת, ויש צורך מהותי בטיפול בתסמיני המחלה.

במחקר הראשוני, בדקו החוקרים מה קורה לרמות הסוכר בדמם של סוכרתיים ונבדקים בריאים לאחר טבילה קצרה (20 דקות) במי ים המלח. המחקר בדק ומצא כי כבר לאחר טבילה חד-פעמית במי ים המלח נראתה ירידה ברמות הסוכר בדמם של הסוכרתיים בשיעור של 13.5%. נבדקים סוכרתיים ובריאים אחרים אשר טבלו בבריכה עם מים רגילים לא הראו שינוי ברמות הסוכר בדם.

המחקר עוד הראה כי שעה לאחר הטבילה המשיכו רמות הסוכר בדמם לרדת, וכעת מעוניינים החוקרים לבחון האם השפעות אלו נמשכות לאורך זמן, שלושה שבועות לאחר הטבילה במי ים המלח.

מקור: Doctors Only

הגיבו כאן


(לא יפורסם)